שירותי מחקר לסטודנטים
בכל התארים

יצירת שאלונים מקוונים – המרת שאלונים לגוגל פורמס או קוולטריקס

צריכים ליצור שאלון מקוון ולא בטוחים איך? הגעתם למקום הנכון. 

שאלוני נייר הם נחלת העבר. כיום כמעט כל העברת השאלונים נעשית באמצעות מערכות של שאלונים מקוונים. שאלונים מקוונים גם נוחים יותר להפצה (ניתן לשלוח אותם בקלות לכל אחד!) וגם חוסכים זמן מכיוון שהם חוסכים את הצורך בהקלדת הנתונים. עם זאת, מערכות יצירת השאלונים המקוונים (כגון: גוגל פורמס, קוולטריקס ואחרות) לא תמיד ידידותיות לשימוש, ולא כל הסטודנטים ואנשי המחקר בקיאים בהן. בדיוק לשם כך אנחנו כאן לעזור. 

חשוב לבנות נכון את השאלונים המקוונים

בנייה לא נכונה של השאלונים המקוונים עשוייה להקשות על עיבוד הנתונים וניתוחם. למשל, הגדרה לא עקבית של הרמות השונות באותו משתנה, עשויה להקשות על הקידוד ואפילו לגרום לטעויות. שימוש בשאלות מסוג לא מתאים עשוי להקשות לאחר מכן על ניתוח הנתונים. בנוסף, הגדרות לא נכונות ולא מדוייקות עשויות גם להקשות על המשתתפים במחקר שלכם (שממלאים את השאלון). למשל, טעות נפוצה היא שסטודנטים וחוקרים רבים מגדירים שאלות רבות ברירה במקום טבלת סולם ליקרט, והגדרה זו עשויה להקשות על המשתתפים שממלאים את השאלון, לעייף אותם, ולהקטין את הסיכוי שיסיימו לענות על כל השאלות. בנוסף, הגדרה לא נכונה של שאלות חובה או לא חובה עשויה להביא למצב שתקבלו הרבה מאד שאלונים מלאים חלקית שאי אפשר להשתמש בהם. לכן, כדי להימנע ממצב שבו משקיעים משאבים רבים בהפצת השאלון ובסוף מגלים שהנתונים לא מתאימים לניתוח או קשים לניתוח ועיבוד – כדאי להשקיע כבר בשלב יצירת השאלון, באופן שיאפשר לכם לקבל נתונים שלמים יותר וקלים יותר לעיבוד ולניתוח.

המרת שאלונים לשאלונים מקוונים

אנו ב-Analysis4U מציעים שירות של המרת שאלונים לשאלונים מקוונים. איך זה עובד? פשוט מאד. בשלב ראשון אתם שולחים אלינו את השאלונים שברצונכם להמיר לשאלונים מקוונים למייל makeform@analysis4u.co.il, ואנו שולחים לכם הצעת מחיר להמרת השאלונים לגוגלפורם או לשירות שאלונים אחרים שתבחרו. לאחר התשלום אנו מתחילים לעבוד על המרת השאלון, ושולחים לכם שלושה קישורים: קישור אחד לשאלון עצמו, אותו באפשרותכם להפיץ לכל מי שתרצו שימלא את השאלון. קישור שני לממשק הניהול של השאלון, למקרה שתרצו לערוך שינויים בשאלון. קישור שלישי לקובץ התשובות המתעדכן, בו תוכלו לצפות בנתונים המצטברים בזמן אמת.

ניתן ליצור שאלונים מקוונים רגילים בגוגל פורמס (google forms), או שאלונים עם פיצ'רים מיוחדים ב-Qualtrics קוולטריקס, והכל לפי הדרישות של השאלונים שלכם ושל המחקר שלכם.

על מנת להתחיל, פשוט שלחו אלינו את קובץ השאלונים במייל makeform@analysis4u.co.il, או באמצעות הטופס להלן.

    *שדות חובה

    אין לכם עדיין שאלונים? כדאי לבדוק במאגר השאלונים של אתר סמינריון אם יש שם שאלונים מתאימים, או לפנות אלינו לאיתור שאלונים.